Bezpieczeństwo danych: jak dbamy o poufność współpracy z ekspertami Redegate?

Dobry doradca biznesowy: trochę jak psycholog, trochę jak detektyw, a czasem nawet jak… szpieg z filmów przygodowych? Każda z tych ról wymaga od niego pozyskiwania wrażliwych danych dotyczących Twojej firmy. A także – chronienia ich tak, by bezpieczeństwo Twojej firmy nie było zagrożone nawet przez chwilę. Czy to możliwe? Tak, jeśli zadbasz o to przed rozpoczęciem współpracy z doradcą dla firm. Albo… skorzystasz z rozwiązań, które w Redegate są wygodnym standardem.

Bezpieczne dane w doradztwie – dlaczego to takie ważne?

Chcesz skorzystać z doradztwa strategicznego? Możesz być pewien, że ekspert poprosi Cię o udostępnienie strategii firmy, planów finansowych, dokumentów związanych z zatrudnieniem pracowników.

Zależy Ci na poprawie wyników sprzedaży? Ekspert zapewniający sprzedażowe będzie potrzebował Twojej strategii marketingowej, informacji o budżecie na reklamę czy o dotychczasowej wysokości sprzedaży.

Twoją firmę czekają zmiany w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi? Doradca HR nie przeprowadzi ich bez dostępu do planów rozwoju, ocen pracowniczych czy systemów motywacyjnych.

Czy widzisz już, do czego zmierzamy? Tak, usługi konsultingowe dla firm nie są wróżeniem z fusów. Doradcy bazują na twardych danych, a te mogą pozyskać tylko w jeden sposób: z udostępnionych im przez firmę dokumentów. To przeważnie nie są ogólnodostępne informacje, które można znaleźć na firmowej stronie internetowej, ale dane, z których na co dzień korzystają tylko wybrani menedżerowie i specjaliści. Na pewno rozumiesz wagę problemu – możesz je powierzyć wyłącznie komuś, do kogo masz pełne zaufanie.

I nie wystarczy tu poczucie, że wierzysz doradcy i że wygląda on na uczciwego człowieka – podstawą zaufania są procedury i umowy.

Czego dowie się o firmie Twój doradca biznesowy?

Gdy Twoja organizacja rozpocznie współpracę z ekspertem wybranym przez Redegate, gra w otwarte karty będzie jedynym rozsądnym wyjściem. Doradca będzie musiał dowiedzieć się o swoim kliencie jak najwięcej – tylko wtedy będzie mógł mu realnie pomóc.

Na początek jednak… nie zamierzamy zdradzać wszystkiego. Gdy zgłosisz się do nas, wypełniając formularz na naszej stronie, na podstawie przekazanych przez Ciebie informacji przygotujemy brief dla doradcy. Nie jest to jednak etap, na którym kandydat do współpracy musi szczegółowo poznawać wyzwania, z jakimi boryka się konkretna firma (to ważne szczególnie w przypadku rozpoznawalnych marek!).

Chcemy tu podkreślić, że na etapie przesyłania briefu ekspertom Redegate nigdy nie podajemy nazwy firmy. Ogólny zarys sytuacji i problemu wystarczy, by móc ocenić swoje kompetencje, doświadczenie i na tej podstawie zdecydować o możliwości zaoferowania wsparcia.

NDA? Zostaw to nam!

Czy przed nawiązaniem współpracy z Redegate musisz zatrudniać sztab prawników lub angażować swój dział prawny? Nie, nie ma takiej konieczności – i ta oszczędność czasu i zasobów jest kolejną korzyścią dla Twojej firmy.

Każdy doradca biznesowy zarejestrowany w bazie Redegate korzysta ze standardowego NDA, które podpisuje z klientami. W takim dokumencie znajdują się m.in. zapisy o:

  • nieujawnianiu jakichkolwiek danych przekazanych mu przez firmę;
  • zadbaniu o bezpieczeństwo przechowywanych danych;
  • objęciu tajemnicą szczegółów współpracy: wynagrodzenia doradcy czy zakresu projektu;
  • konsekwencjach w przypadku nieprzestrzegania umowy.

Przekazywanie ekspertowi zewnętrznemu wrażliwych danych to niezbędny element usługi doradczej. Jak inaczej doradca miałby poznać sytuację firmy, prześledzić procesy, przyjrzeć się trendom w wynikach sprzedaży niż poprzez analizę raportów i innych dokumentów?

NDA to dla Twojej firmy skuteczne zabezpieczenie. Możesz bez obaw przekazywać doradcy ważne informacje bez obaw, że zostaną użyte w niewłaściwym celu.

Co w przypadku doradztwa dla firm o szczególnych standardach bezpieczeństwa?

Doradcy biznesowi Redegate mieli okazję współpracować z dużymi, międzynarodowymi korporacjami czy firmami z innowacyjnych branż. Stawiali od zera nowe fabryki i pomagali swoim klientom wejść na nieznane dotąd rynki.

W niektórych z tych przypadków standardowe, stosowane w innych projektach doradczych umowy i NDA mogą być niewystarczające, by skutecznie chronić dane firmowe. Co robimy w takim przypadku?

Twoja firma i ekspert Redegate mogą podpisać dokumenty o innej treści, zgodnej z korporacyjnymi standardami bezpieczeństwa. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym, a uwzględnimy dodatkowe informacje podczas przygotowywania szczegółów współpracy.

Twoje dane chronimy, zanim rozpocznie się projekt

Jesteś na naszej stronie – wiemy to, bo przecież czytasz ten artykuł. A czy Ty wiesz, że Twoje dane są chronione również na tym etapie? Taką ochronę zapewniamy w standardowy sposób, warto jednak o tym wspomnieć. Na stronie możesz zapoznać się z Polityką Prywatności, w której znajdziesz m.in. informacje na temat tego, jakie dane użytkowników gromadzimy. To ważne przede wszystkim, gdy chcesz przesłać nam zapytanie przez formularz kontaktowy. Dzięki Polityce Prywatności dowiesz się, w jaki sposób będziemy przetwarzali Twoje dane osobowe oraz dane Twojej firmy.

O transparentność dbamy w jeszcze jeden sposób. Na naszej stronie znajdziesz regulamin usług doradczych Redegate. Tak, możesz się z nim zapoznać już teraz. Nie musisz czekać, aż zgłosisz się do nas ani, tym bardziej, aż będziesz gotowy do rozpoczęcia współpracy z doradcą.

W regulaminie możesz sprawdzić m.in.:

  • jakie obowiązki ma ekspert wobec swoich klientów;
  • w jaki sposób nalicza się wynagrodzenie doradcy;
  • jak eksperci dbają o poufność informacji;
  • jak wyjaśnia się kwestie sporne pomiędzy doradcą a klientem;
  • na jakich zasadach obowiązuje klauzula lojalnościowa.

Zależy nam na tym, by regulamin usług doradczych był dostępny dla każdego. Możesz przeczytać go od deski do deski, a także pokazać specjalistom z działu prawnego swojej firmy. A jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z zawartymi tam zapisami, chętnie odpowiemy.

Projekt doradczy zakończony? To Ty decydujesz, czym podzielisz się z innymi

„Co z success stories, które umieszczacie na Waszej stronie? Czy nie są zaprzeczeniem tego, co mówicie o ochronie danych klientów?” – zapytasz. A my już wyjaśniamy.

Wszelkie dane dotyczące efektów współpracy w projekcie doradczym, osiągniętych celów, etapów realizacji itp. szczegóły zawsze pozostają własnością klienta. Dlaczego zatem czasem trafiają na stronę Redegate jako success stories?

Tak dzieje się wyłącznie za zgodą firmy, o której chcemy napisać. Procedura jest następująca: najpierw zwracamy się do klienta z pytaniem, czy zgadza się na przedstawienie jego historii w tej formie. Dopiero potem przygotowujemy opis i publikujemy go na stronie.

Klient zawsze ma prawo podzielić się tym, co uzna za słuszne. Może pozwolić nam na przedstawienie konkretnych wyników (bo success stories bardzo lubią się z liczbami!), dokładne opisanie wyzwania, z którym mierzył się przed współpracą z doradcą czy pokazanie przebiegu usługi doradczej. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by udostępnić szerszemu gronu odbiorców tylko zarys projektu doradczego – jesteśmy w stanie przygotować inspirującą, przekonującą historię bez podawania szczegółowych danych.

logo redegate
Design: PROFORMAT

Kontakt

GAP GROUP sp. z.o.o.

ul. Inżynierska, nr 39, lok. 206
53-228 Wrocław

KRS: 0000860301;
REGON: 387044670,
NIP: 8943158670