Co jest dla Ciebie wyzwaniem w zarządzaniu jakością?

Nawet jeśli w nazwie swojego stanowiska masz „zarządzanie jakością”, nie oznacza to, że jesteś jedyną osobą odpowiedzialną za ten obszar. Jakość w firmie to temat-rzeka, a jedyny sposób, by sobie z nim poradzić, brzmi: wszystkie ręce na pokład! Zarządzanie jakością powinno być obecne we wszystkich obszarach firmy, a eksperci Redegate pomogą Ci osiągnąć taki efekt. Przekonaj się, że z wyzwaniami związanymi z jakością nie jesteś sam!

Jak braki w zarządzaniu jakością wpływają na działalność firmy?

Jakość nie powstaje wyłącznie na linii produkcyjnej, choć właśnie z tym obszarem kojarzona jest najczęściej. Tak naprawdę jednak to, czy fabrykę opuszczają produkty, które spełniają oczekiwania klientów, zależy od pracy całego zespołu. Zaczyna się już na etapie poszukiwania dostawców i ustalania warunków współpracy. Na jakość wpływają także standardy sprzedaży i obsługi klientów, system informatyczny, działania w obszarze finansów firmy – ten szeroki zakres pokazuje, że wyzwania w zarządzaniu jakością po prostu prędzej czy później muszą się pojawić.

Firmy, które korzystają ze wsparcia ekspertów Redegate, często zgłaszają problemy takie jak:

  • Dużą ilość generowanych odpadów – na linii powstają produkty, które z powodu błędów nie nadają się do sprzedaży. Każdy z nich to strata – materiałów, czasu i pieniędzy.
  • Częste reklamacje klientów i konieczność napraw – pracownicy, którzy mogliby zajmować się innymi zadaniami, muszą poświęcać czas na naprawianie zniszczonych lub niedziałających produktów. Złe wiadomości szybko się rozchodzą – jeśli firma zaczyna być kojarzona z reklamacjami, negatywnie wpływa to na jej wizerunek.
  • Konieczność przeprowadzania licznych kontroli – sprawdzanie jakości przed wypuszczeniem produktu do sprzedaży jest bardzo ważne. Jeśli jednak kontrole muszą być przeprowadzane zbyt często, bo w innym przypadku grozi to popełnianiem poważnych błędów, to znaczy, że coś jest nie tak. Do przeprowadzania kontroli musisz oddelegować dodatkowych pracowników, a to generuje koszty. Kontrole mogą być także zbyt chaotyczne i nieprzemyślane – wówczas nie są wystarczająco skuteczne, by wykrywać wszystkie błędy.
  • Nieefektywna współpraca z dostawcami – czasem problemy z jakością pojawiają się już na wejściu. Jeśli nie masz skutecznego systemu zarządzania jakością, nie będziesz w stanie wykryć nieprawidłowości w dostarczanych materiałach i półproduktach. Nie może to pozostać bez wpływu na jakość produktu końcowego.

Standardy zarządzania jakością… ale jakie?

Nawet jeśli większość z tych problemów jest Ci obca, mogą się one pojawić na kolejnych etapach działania firmy. Warto być do tego przygotowanym – i większość świadomych menedżerów to robi. Możesz studiować zarządzanie jakością, uczestniczyć w szkoleniach i dokształcać się na własną rękę.

Czy to wystarczy? W ten sposób możesz tylko dostarczyć sobie dużej ilości wiedzy na temat różnych systemów, norm i standardów zarządzania jakością. Nie zawsze będziesz mógł jednak przenieść je 1:1 do Twojej firmowej rzeczywistości. Każdy taki system powinien być dostosowany do branży, warunków na miejscu, kompetencji zespołu. Czy masz wystarczające doświadczenie, by to zrobić?

Znamy kogoś, kto je ma. I potrafi je połączyć z kompetencjami biznesowymi, znajomością przepisów i intuicją, dzięki której może zwiększyć swoje szanse na sukces. To ekspert, którego wsparcie zaproponujemy Ci w Redegate.

Jeśli chcesz korzystać ze wsparcia w zarządzaniu jakością, nastaw się na dłuższą współpracę. Dzięki temu możesz tylko zyskać – procedury i standardy związane z tym obszarem będą wówczas idealnie dopasowane do potrzeb Twojej firmy, a jednocześnie zgodne z przepisami i skuteczne.

Co robią eksperci Redegate prowadzący w firmach projekty związane z zarządzaniem jakością?

  • Diagnoza stanu aktualnego – doradcy używają profesjonalnych narzędzi, by przeanalizować braki w zarządzaniu jakością. Pozwala im to znaleźć błędy i miejsca w procesach produkcyjnych generujące największe straty.
  • Mapowanie procesów – kompleksowe przyjrzenie się wszystkiemu, co dzieje się w firmie, pod kątem znalezienia obszarów do poprawy.
  • Wdrożenie systemu zakładowej kontroli produkcji – takiej, która będzie przynosiła efekty, a nie tylko generowała dodatkowe koszty.
  • Przygotowanie firmy do wdrożenia odpowiedniego standardu zarządzania jakością, np. ISO 9001:2015 i procesu certyfikacji.
  • Doradztwo w zakresie poprawy obecnego systemu zarządzania jakością – jeśli w firmie są już wdrożone procedury, ale nie spełniają swojego zadania, ekspert Redegate pomoże Ci to zmienić.

Jak to działa? Ty składasz nam niezobowiązujące zobowiązanie, a my przeszukujemy naszą bazę, by zaproponować Ci najlepszych ekspertów z Twojej branży. Przekonaj się, że od znalezienia wsparcia dzieli Cię maksymalnie kilka dni!

logo redegate
Design: PROFORMAT

Kontakt

GAP GROUP sp. z.o.o.

ul. Inżynierska, nr 39, lok. 206
53-228 Wrocław

KRS: 0000860301;
REGON: 387044670,
NIP: 8943158670