Ile potrzeba czasu, aby rozpocząć pracę z czołowym doradcą?

Jesteś po spotkaniu z osobami decyzyjnymi w Twoim zespole, postanowiliście, że chcecie skorzystać ze wsparcia doradcy biznesowego i nie możecie się doczekać pierwszych efektów współpracy. Kontaktujesz się z najlepszymi ekspertami z Twojej branży i po usłyszeniu, jakie są pierwsze dostępne terminy czujesz się, jakby… ktoś wylał na Ciebie kubeł zimnej wody? Czas oczekiwania na rozpoczęcie współpracy z czołowymi doradcami rzeczywiście może podcinać skrzydła, gdy chcesz jak najszybciej wdrożyć ważne zmiany w firmie. Czy jest sposób, aby wystartować z projektem doradczym szybciej niż za kilka miesięcy?

1 – szukasz…

Jak znaleźć najlepszego doradcę w interesującej Cię dziedzinie? Możliwości jest wiele: sprawdź, z czyich usług korzysta konkurencja, zapytaj znajomych z branży, sprawdź profile na LinkedIn, uruchom znajomości albo po prostu… wyszukaj doradców za pomocą odpowiednich haseł w internecie. Ile czasu potrzebujesz? To zależy. Jeśli Twoja branża jest mało popularna, a specjalizujący się w niej doradcy nie wyskakują na górze listy wyszukiwania w Google, może czekać Cię dużo żmudnej pracy.

2 – wybierasz…

Masz już wstępnie wybranych kilku ekspertów zewnętrznych, którzy mogliby zrealizować dla Ciebie projekt doradczy? Pora na selekcję. Prowadzenie rozmów, ustaleń i negocjacji ze wszystkimi kandydatami byłoby stratą czasu. Optymalnie jest wybrać 2-3 specjalistów, którzy wydają Ci się najbardziej odpowiedni.

Ile czasu należy przeznaczyć na proces weryfikacji? Podobnie jak na poprzednim etapie, jest to trudne do określenia. Nie masz tu do dyspozycji gotowych narzędzi – musisz działać trochę na bazie doświadczenia i wiedzy, a trochę intuicji. Ważne jest, aby sprawdzić referencje i zapoznać się ze zrealizowanymi już przez doradcę projektami. Weź pod uwagę także jakość kontaktu: czy konsultant odbiera telefon i szybko odpowiada na Twoje maile. Ważne są także Twoje indywidualne odczucia. Podczas bezpośredniego spotkania czy rozmowy przez telefon przekonasz się, czy nadajecie na tych samych falach – przy projekcie doradczym będziecie współpracować miesiącami, a może nawet latami, dlatego ma to duże znaczenie.

3 – czekasz?

Czy skoro wybrałeś już doradcę biznesowego, z którym chcesz realizować projekt, możesz od razu przystąpić do współpracy? To najbardziej optymistyczna wersja. Prawdopodobnie jednak, jeśli szukasz naprawdę wysokiej jakości usług doradczych i chcesz współpracować tylko z czołowymi doradcami, czeka Cię… czekanie w kolejce.

Najlepsi doradcy mają szczelnie wypełnione kalendarze (choć znajdują się w nich luki – o tym za chwilę). Dzieje się tak nie tylko w przypadku najpopularniejszych firm doradczych, do których zgłaszają się duże korporacje, ale również w przypadku wysokiej klasy specjalistów, których brakuje na rynku konsultingowym.

Jak długi jest czas oczekiwania na rozpoczęcie współpracy z czołowymi doradcami biznesowymi? Dokładne informacje trudno jest uzyskać na wstępie – szczegóły możesz poznać dopiero wówczas, gdy przeprowadzisz wstępne rozmowy na temat charakteru, zakresu i warunków współpracy. Niekiedy udaje się rozpocząć projekt doradczy w ciągu kilku tygodni, ale często trzeba się nastawić na wiele miesięcy oczekiwania. Gdy Twój projekt obejmuje przyszłościowe zagadnienia, niedotyczące bieżącej działalności firmy, ale jej wizji rozwoju, sprawa może poczekać. Gdy jednak problem jest pilny i poważnie wpływa na aktualne funkcjonowanie firmy, sytuacja w ciągu tych kilku miesięcy może ulec znacznemu pogorszeniu.

Nie rezygnuj z najwyższej jakości

Gdy dowiadujesz się, ile Twoja firma będzie musiała czekać na rozpoczęcie projektu doradczego, możesz czuć się sfrustrowany i zniecierpliwiony. To naturalne, że pojawiają się wówczas myśli: a może lepiej skorzystać z usług tańszego, mniej doświadczonego i popularnego doradcy?

Jeśli chcesz, by usługi doradcze przyniosły zakładane efekty, a pieniądze na współpracę zostały dobrze wydane, nie poddawaj się! Owszem, są przypadki, gdy popularność doradców nie jest uzasadniona ich kompetencjami, w większości jednak najbardziej oblegani eksperci rzeczywiście świadczą usługi najwyższej jakości. Ich popularność nie bierze się znikąd, ale jest wynikiem rekomendacji w branży, udanych projektów i realnego wsparcia, jakie dają firmom.

72 godziny – w takim tempie działamy w Redegate!

Nasza obietnica brzmi: dostarczymy ekspertów do Twojego projektu w jak najkrótszym czasie. W niektórych przypadkach oznacza to… nawet 3 dni. Zdejmujemy z Ciebie odpowiedzialność za wyszukiwanie, selekcjonowanie i weryfikowanie doradców, a dodatkowo umożliwiamy Ci rozpoczęcie projektu niemal od zaraz. Jak to robimy? Mamy swoje sposoby i nie zawahamy się ich użyć ☺ a kilkoma z nich możemy się nawet podzielić.

Zamiast szukać…

…skorzystaj z gotowej bazy! Z Redegate współpracuje już ponad 300 doradców biznesowych. Eksperci zgłaszają się do nas sami, a dodatkowo na własną rękę aktywnie poszukujemy najlepszych w branży konsultingowej. Razem z nami znajdziesz specjalistów nie tylko od ogólnych zagadnień: zarządzania, doradztwa finansowego czy rozwoju pracowników, ale także od niszowych dziedzin biznesu.

Zamiast przeprowadzać selekcję…

…zostaw to nam! Wszyscy doradcy biznesowi współpracujący z Redegate są przez nas dokładnie weryfikowani przed dołączeniem do naszej bazy. Robimy to, czym w standardowym procesie musiałbyś zająć się sam: sprawdzamy ich dotychczasowe projekty, referencje, przygotowanie do pracy w zawodzie, kompetencje osobiste. A dzięki naszemu doświadczeniu w branży konsultingowej (znamy ją z obu stron) i dostępowi do nowoczesnych technologii możemy to robić znacznie szybciej.

Zamiast czekać…

…przygotuj się na szybkie rozpoczęcie współpracy! Dbamy nie tylko o naszych klientów, ale również o współpracujących z nami doradców. Nawet ci najpopularniejsi mają w swoim biznesie spokojniejsze momenty i przestoje wywołane brakiem klientów. My pomagamy im zapełniać luki w kalendarzu, a Ty możesz szybciej skorzystać z wolnych terminów.

logo redegate
Design: PROFORMAT

Kontakt

GAP GROUP sp. z.o.o.

ul. Inżynierska, nr 39, lok. 206
53-228 Wrocław

KRS: 0000860301;
REGON: 387044670,
NIP: 8943158670