Obalamy mity – czy czołowi doradcy zawsze są niedostępni?

Wyobraź sobie, że wehikuł czasu przeniósł Cię w kryzysowe czasy PRL-u. Twoim zadaniem jest zdobycie trudno dostępnego towaru, na przykład porcji mięsa na obiad. Słyszysz, że rzucili je w pobliskim sklepie. Idziesz! Ustawiasz się karnie w kolejce, czekasz, ale po drodze piętrzą się trudności: ktoś krzyknął „Pan tu nie stał!”, ktoś przyszedł z dzieckiem na ręku i kupuje bez kolejki, towar powoli się kończy… Czy kiedykolwiek doczekasz się na swoją kolej?

Masz wrażenie, że w przypadku usług świadczonych przez czołowych doradców biznesowych sytuacja wygląda trochę podobnie? Że są oni niedostępni niczym najbardziej pożądane w PRL-u towary, a klienci muszą ustawiać się w długich ogonkach? U nas dowiesz się, jak ominąć kolejki!

Po pierwsze: czy na pewno właśnie tego potrzebujesz?

Znasz te zabawne historie z czasów PRL-u, gdy ludzie najpierw ustawiali się w kolejce, a dopiero potem pytali: „co rzucili”? Kupowaniem towarów kierował w dużej mierze „owczy pęd”. W efekcie można było mieć
w domu kilka nadprogramowych kilogramów cukru czy powtarzające się sprzęty domowego użytku, które bezskutecznie próbowano wymienić na coś innego.

Na rynku usług doradczych wiele osób również sugeruje się tym, co wybierają inni. Największą popularnością cieszą się usługi dużych firm doradczych oraz niezależnych ekspertów – celebrytów w branży. Czy „najpopularniejszy” zawsze oznacza „najlepszy”? Niekoniecznie – za to często oznacza „najdroższy” i „najbardziej oblegany”. Nie ustawiaj się na końcu kolejki! Odwróć się i poszukaj tego, czego naprawdę potrzebujesz. Możliwe, że odpowiedź na potrzeby swojej firmy znajdziesz u doradców mniej popularnych, ale równie kompetentnych, co ci najbardziej znani.

Po drugie: czy stoisz we właściwej kolejce?

Pomyłki mogą się przytrafić nawet wytrawnym staczom kolejkowym. Ustawiasz się w ogonku do popularnej cukierni, choć tak naprawdę potrzebujesz składników na obiad?

Jeśli czekasz na dostępne terminy u znanego doradcy, możliwe, że również stoisz w niewłaściwej kolejce. Czołowi eksperci często świadczą usługi na dużym poziomie ogólności, ale mogą nie znać się na tym, co dzieje się
w Twojej branży. Czasem warto zwrócić się do doradców mniej znanych, ale cenionych w Twojej działce biznesowej. Poszukaj szerzej, a znajdziesz doradców specjalizujących się w interesującej Cię dziedzinie i… unikniesz kolejek, bo na niszowe specjalizacje zapotrzebowanie przeważnie jest mniejsze.

Po trzecie: niekończące się kolejki w PRL-u to… mit!

Czy wiesz, że kolejki, kartki na towar i braki w zaopatrzeniu sklepów wcale nie były stałym elementem codzienności przez cały okres trwania PRL-u? To jeden z utrwalonych w powszechnej świadomości mitów. Tak naprawdę czasy kryzysu pojawiały się tylko raz na kilka lat (głównie w latach 70.
i 80.).

Podobnym mitem jest ten o niedostępności czołowych doradców. Czasami, aby skorzystać z ich usług, wcale nie musisz czekać wielu miesięcy. Ich grafiki nie są wypełnione co do godziny i, jeśli dotrzesz do nich odpowiednimi kanałami, mogą znaleźć czas na współpracę z Tobą
(i nie ma to nic wspólnego z kupowaniem towarów spod lady).

Jak to zrobić? Nie musisz kontaktować się bezpośrednio z każdym
z interesujących Cię doradców biznesowych. Czołowych wykonawców usług doradczych znajdziesz w Redegate! To my zaproponujemy Ci takich, którzy wpasowują się w Twoje biznesowe potrzeby, są dostępni
w interesujących Cię terminach i odpowiadają Ci pod względem cenowym.
W naszej bazie znajduje się już ponad 300 ekspertów, a ich liczba cały czas rośnie. W Redegate możesz znaleźć także doradców specjalizujących się w niszowych dziedzinach: nowych technologiach, automatyzacji
i robotyzacji czy zaawansowanych usługach finansowych. Długi czas oczekiwania, problemy z wyborem odpowiedniego eksperta? Dzięki Redegate możesz o tym zapomnieć!

logo redegate
Design: PROFORMAT

Kontakt

GAP GROUP sp. z.o.o.

ul. Inżynierska, nr 39, lok. 206
53-228 Wrocław

KRS: 0000860301;
REGON: 387044670,
NIP: 8943158670