Zarządzanie strategiczne
Restrukturyzacja
Wprowadzenie
i rozwój marki
Inwestycje
– alokacja zasobów
OBSZARY, W JAKICH DZIAŁAMY:

Zarządzanie strategiczne

Firmy, które tak świetnie radzą sobie z bieżącą działalnością operacyjną, że zarządzanie strategiczne jest im zbędne – znasz przykłady? Oczywiście, że nie, bo nawet jeśli istniały, dawno przeszły już do historii. Nawet najlepsze wyniki sprzedażowe, sprawdzony zespół i świetny produkt to za mało, gdy nie tworzy się długofalowych planów rozwoju.

Nasi eksperci pomogą Ci nie tylko na etapie tworzenia strategii. Będą z Tobą także podczas jej wdrożenia i weryfikacji, dzięki czemu stanie się elementem kodu DNA firmy.

Zarządzanie strategiczne
Restrukturyzacja

Międzynarodowy koncern po przejęciu fabryki produkującej systemy przeciwpożarowe wdraża plan restrukturyzacji

Szybkie wyjście na prostą było celem nowego amerykańskiego właściciela, który powołał nowy zarząd i zainwestował w zespół dwóch doświadczonych Ekspertów ds. restrukturyzacji operacyjnej.
Postawione zadania koncentrowały się na: analizie wszystkich obszarów operacyjnych, oszacowaniu potencjałów redukcji personelu, przedstawieniu wszelkich możliwych oszczędności, egzekucji i natychmiastowym wdrożeniu.
Wynikiem działań Ekspertów w trakcie 3-miesięcznego projektu była optymalizacja kosztów zatrudnienia (20% redukcji) powiązana z podniesieniem wydajności produkcji o ponad 15% i efektywności operacyjnej poprzez redukcję kosztów związanych z zakupem materiałów i usług.
Fabryka po restrukturyzacji osiągnęła break-even point a dodatkowe Capacity pozwala generować zyski.

Zarządzanie strategiczne
Wprowadzenie i Rozwój Marki

Duży gracz na rynku klimatyzatorów wchodzi do Polski. Strategia dostarczona przez Eksperta Redegate

Renomowana azjatycka marka klimatyzatorów przez lata rozważała wejście na polski rynek, mając świadomość jego specyfiki i obecności innych dużych graczy o ugruntowanej pozycji.
Przedstawiciele firmy z europejskiej centrali poszukiwali Eksperta, który przeprowadzi analizę strategiczną pod kątem wprowadzenia marki na rynek, a także przygotuje plan operacyjny przygotowujący launch w Polsce. Ekspert Redegate, który miał za sobą długoletnią pracę dla konkurenta Klienta zdefiniował w ramach projektu nie tylko sam plan wprowadzenia marki, ale poszerzył to też o wybór kategorii produktów, z którą firma miała zainicjować wejście na polski rynek. Dziś produkty Klienta są w TOP 3 najchętniej kupowanych klimatyzatorów w Polsce.

Zarządzanie strategiczne
Inwestycje / Alokacja zasobów

Lider rynku motoryzacyjnego buduje nową fabrykę w Polsce pod okiem Eksperta Redegate

Uznany niemiecki producent samochodów w ramach ekspansji międzynarodowej podjął decyzję o budowie kolejnej fabryki w Polsce. Budowa fabryki to wielkie wyzwanie zarówno inwestycyjne, ale i organizacyjne. Klient potrzebował doświadczonego Eksperta, który przejmie zarządzanie i koordynację tego projektu. Doradca dostarczony przez Redegate został reprezentantem Klienta wobec dostawców na polskim rynku, był odpowiedzialny za tracking projektu, eskalację opóźnień oraz wdrożenie koniecznych zmian w przebiegu inwestycji. Projekt przebiega zgodnie z planem, a doradca Ekspert Redegate będzie go nadzorował aż do uruchomienia produkcji w 2023 roku.

Sukces i rozwój przedsiębiorstwa to wynik podejmowania wielu niezwykle ważnych decyzji, a także postępowania zgodnie ze stworzonym wcześniej długofalowym planem rozwoju. To wynik starannie zaplanowanej strategii, która została stworzona z uwzględnieniem wszelkich niebezpieczeństw, które mogą pojawić się w trakcie jej realizacji. Eksperci Redegate z pewnością pomogą Ci w stworzeniu tego typu planu i będą wspierać Cię we wszelkich działaniach mających na celu wdrożenie zmian. 

Zarządzanie strategiczne – czym właściwie jest? 

Zarządzanie strategiczne to unikalny proces, którego zadaniem jest wspieranie rozmaitych kierunków zarządzania podejmowanych przez przedsiębiorstwo. Celem takich działań jest przede wszystkim opracowanie strategii, a także jej stopniowe wdrażanie. Zarządzanie strategiczne ma zapewnić przedsiębiorstwom sukces rynkowy, finansowy, społeczny i środowiskowy. Działania doradcy strategicznego to wsparcie przede wszystkim dla kadry menadżerskiej. 

Doradca strategiczny to osoba, która pomoże poznać obowiązujące trendy rynkowe i będzie w stanie na bieżąco reagować na obserwowane na rynku zjawiska. Dzięki elastyczności i umiejętności przewidywania, firma będzie odpowiednio przygotowana na wyzwania i potrzeby, jakie stawia przed nią rynek. Doradztwo strategiczne pozwala także zrozumieć otoczenie prawne i regulacyjne. 

Zarządzanie strategiczne zajmuje się całym procesem zmian. Działania eksperta rozpoczynają się od szczegółowej analizy kondycji firmy oraz rynku. Po opracowaniu szczegółowej strategii, przychodzi czas na jej wdrożenie. Zachodzące zmiany są stale monitorowane i w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów, które nie były możliwe do przewidzenia, odpowiednio modyfikowane. Doradca strategiczny zajmuje się nie tylko monitorowaniem przedsiębiorstwa, dla którego pracuje. Do jego obowiązków należy także baczne obserwowanie konkurencji i reagowanie na jej działania. 

Zarządzanie strategiczne przedsiębiorstwem z Redegate 

W Redegate znajdziesz ekspertów, którzy z pewnością będą w stanie pomóc Ci we wdrożeniu Twoich pomysłów na rozwój firmy. Zarządzanie strategiczne to doskonałe rozwiązanie dla firm, które nie do końca wpasowują się w obowiązujące trendy i pragną zdecydowanych zmian, które pozwolą im na zrównoważony rozwój. Skorzystanie z tego rodzaju pomocy pozwoli na poprawę bieżącej kondycji firmy i zbudowanie silnego i rozpoznawalnego wizerunku. Eksperci z Redegate pomogą w poprawie relacji nie tylko z klientami, ale i pracownikami i znacznie usprawnią komunikację. Dzięki wsparciu doradcy strategicznego będziesz w stanie wprowadzić firmę na nowe rynki oraz dotrzesz ze swoim produktem bądź usługą do większej liczby osób. 

Usługi doradztwa strategicznego mogą okazać się pomocne dla firm, którym zależy na osiągnięciu sukcesu sprzedażowego. Do zadań doradcy należeć będzie przede wszystkim szczegółowe zbadanie rynku, konkurencji i poznanie odbiorców. Działania strategiczne okażą się być nieocenione w przypadku łączenia dwóch organizacji, a także przejęć i fuzji.

Rozwiń

Rozpocznijmy współpracę

Design: PROFORMAT

Kontakt

GAP GROUP sp. z.o.o.

ul. Inżynierska, nr 39, lok. 206
53-228 Wrocław

KRS: 0000860301;
REGON: 387044670,
NIP: 8943158670