Success stories
ustawienia Zarządzanie
operacyjne
ikona procesor Transformacja
cyfrowa
zasoby ludzkie Zasoby
ludzkie
sprzedaż Sales
& Marketing
ster Zarządzanie
strategiczne
wykres Finanse
TAK DZIAŁAJĄ EKSPERCI REDEGATE:

Sukcesy naszych Ekspertów

Redegate dostarcza odpowiednie zasoby eksperckie dla każdego wyzwania. Firma w kryzysie i potrzebujesz wsparcia? Nasi doradcy sprawnie pomogą Ci poprawić wyniki i wyjść na prostą. Planujesz rozwój organizacji i brakuje Ci kogoś, kto wprowadzi Ciebie i Twój Zespól na wyższy poziom? Eksperci Redegate dostarczą rozwiązania rozwojowe!

Poznaj, jak Eksperci Redegate rozwiązują problemy naszych Klientów!

ustawienia Zarządzanie operacyjne
Optymalizacja Produkcji

Wydajność procesów w parze z poprawą jakości. Doradca Redegate optymalizuje produkcję podzespołów z tworzywa sztucznego dla motoryzacji

Opóźnienia w dostawach, zwroty, bałagan i niedoskonałości w procesach produkcyjnych. To bolączki jednego z głównych polskich dostawców podzespołów dla niemieckich producentów samochodów. Klientowi Redegate groziła utrata kontraktów, a co za tym idzie, nawet potencjalne bankructwo w wyniku kar kontraktowych. Ekspert Redegate wypracował w firmie operacyjny plan naprawczy. Dzięki wdrożonemu programowi Lean Management jak i dokładnej analizie parametrów wpływających na jakość produktów wydajność procesów wzrosła o 23% a zwroty ze strony odbiorców spadły o 92%. W sześć miesięcy od groźby bankructwa do stabilności dzięki optymalizacji produkcji.

Znajdź Eksperta

ustawienia Zarządzanie operacyjne
Optymalizacja produkcji / Lean Management

Jak czołowy dostawca oświetlenia dla branży Motoryzacyjnej stworzył Best Practice Plant?

Permanentne problemy z jakością, niezadowalające wyniki oraz naciski ze strony klientów – OEM z branży Automotive, przelały czarę goryczy i stały się impulsem do zmian i doskonalenia procesów produkcyjnych dla globalnego indyjskiego koncernu.
Celem rocznego projektu jaki postawił zarząd było stworzenie fabryki, która będzie Benchmarkiem dla całej grupy.
W tym celu powołano zespół, którego skład uzupełnili Eksperci z zakresu Lean Management mający na koncie wiele sukcesów i międzynarodowych benchmarków.
Efekty jakie dowiózł zespół widoczne są w podniesieniu efektywności fabryki, znaczącej reedukacji braków, reorganizacji linii produkcyjnych, zmniejszeniu ilości operatorów a wszystko za sprawą wdrożenia kultury doskonalenia w myśl filozofii Lean Manufacturing.

Znajdź Eksperta

ustawienia Zarządzanie operacyjne
Lean Management

Czołowy polski producent mebli wdraża program doskonałości operacyjnej!

Dawne państwowe zakłady meblarskie, które stały się częścią polsko-niemieckiego konsorcjum otrzymały dostęp do nowych zagranicznych rynków, których potrzeby nie mogły zaspokoić ze względu na niską wydajność operacyjną.
Poczynione inwestycje w park technologiczny zostały wsparte szerokim projektem optymalizacji procesów operacyjnych.
Przy współpracy z zewnętrznymi ekspertami w dwa lata zmieniono oblicze fabryk. Efekty pracy związane były z zastosowaniem metodologii i narzędzi Lean, między innymi dzięki analizie VSM zdefiniowano potencjały do optymalizacji łańcucha wartości; zmieniono layout obszaru produkcji i montażu, tak by usprawnić przepływ materiału; wraz z pracownikami wprowadzono standardy 5S nie tylko w obszarach produkcyjnych, ale także biurowych; skrócono czas realizacji zamówień o ponad 40%; głównie poprzez poprawę jakości oraz zwiększono wydajność procesów produkcyjnych o 35%.

Znajdź Eksperta

ustawienia Zarządzanie operacyjne
Supply Chain Management

Dobrze zorganizowany Łańcuch Dostaw to podstawa. Doradca Redegate uzdrawia Supply Chain producenta opon.

Międzynarodowa firma z branży produkcji opon doświadczała ogromnych opóźnień ze strony dostawców krajowych i zagranicznych. W istotny sposób zakłócało to terminowość realizacji zleceń dla największych klientów motoryzacyjnych. Firma zgłosiła się do Redegate w poszukiwaniu Eksperta, który zredefiniuje strukturę dostawców oraz podejmie się renegocjacji warunków z wieloma z nich. Redegate zapewnił Klientowi Eksperta z ponad 20-letnim stażem w zarządzaniu Łańcuchem Dostaw w koncernach motoryzacyjnych. W ciągu 5 miesięcy projektu dwóch dostawców zostało zastąpionych nowymi, a terminowość dostaw wśród pozostałych zwiększyła się aż o 35% , co zapewniło komfort operacyjny Klientowi.

Znajdź Eksperta

ustawienia Zarządzanie operacyjne
Supply Chain Management / Zarządzanie Jakością / Optymalizacja Produkcji

Duże wyzwania dostawcy z branży motoryzacyjnej przy uruchomieniu fabryki!

Polski producent elementów kokpitów samochodowych wykonanych z tworzywa sztucznego borykał się z ogromnymi problemami jakościowymi przy uruchamianiu nowej fabryki, która dostarcza produkty do OEM.
Projekt zainicjowany przez niemieckiego OEM (premium producenta samochodów), zakładał wsparcie zakładu zespołem Ekspertów, którzy dopilnują aby wszystkie operacyjne funkcje jak: Logistyka, Produkcja, Jakość będą w stanie realizować niezakłócone dostawy komponentów spełniających kryteria jakościowe.
Trzyosobowy zespół kierowany był przez doświadczonego Interim Managera i w trakcie 5-cio miesięcznej współpracy doprowadził do znaczącej jakościowo poprawy procesów produkcyjnych, stabilizacji w realizacji dostaw produktów a także do wniesienia istotnej wiedzy i rozwoju kompetencji lokalnego zespołu. Opanowanie kryzysu i nowa wiedza pozwoliły zakończyć proces eskalacji i dać zielone światło do dalszej współpracy.

Znajdź Eksperta

ustawienia Zarządzanie operacyjne
Zarządzanie Jakością

Jakościowe problemy producenta podzespołów z branży motoryzacyjnej rozwiązane!

Duży polski dostawca podzespołów dla branży motoryzacyjnej borykał się z istotnymi problemami jakościowymi. Zwroty od odbiorców (największe światowe marki) zdarzały się nagminnie. Firma nie mogąc własnymi zasobami rozwiązać problemów zdecydowała się zatrudnić czołowego eksperta z zakresu jakości.
W ciągu dwóch miesięcy projektu problemy zostały niemal całkowicie rozwiązane: ilość zwrotów od klientów zmalała o 85% a przy okazji stworzono też nowy wewnętrzny system do śledzenia parametrów jakościowych na przyszłość.
Okazało się, że problemy jakościowe nie wynikały z błędów technologicznych, ale miał istotny związek z nieodpowiednio zaplanowanym procesem. Silosowa struktura i brak spojrzenia z zewnątrz nie pozwoliły obiektywnie ocenić sytuację i dojść do sedna problemu – tak jednym zdaniem podsumował projekt Ekspert z Redegate.

Znajdź Eksperta

operacyjne 1 Zarządzanie operacyjne
Utrzymanie Ruchu / Maintanance

Interim Manager przejmuje Utrzymanie Ruchu w procesie relokacji produkcji. Zarządzanie parkiem maszynowym na wyższym poziomie.

Przedstawiciel dużego niemieckiego holdingu motoryzacyjnego produkujący podzespoły dla silników stanął przed wyzwaniem transferu produkcji do nowej fabryki, w celu zwiększenia skali działalności. Jednym z kluczowych zadań był kompleksowy audyt parku maszynowego przeprowadzony przez Eksperta Redegate, który zdefiniował braki w procedurach zarządzanie sprzętem i opracował plan wprowadzenia najnowszych standardów, tzw. TPM – Total Productive Maintenance. Dziś Interim Manager Redegate zarządza już parkiem maszynowym w nowej fabryce greenfield. Doradztwo operacyjne Eksperta pozwoliło organizacji osiągnąć najwyższy wynik dostępności maszyn w grupie w ciągu zaledwie 8 miesięcy.

Znajdź Eksperta

wykres Finanse
Finanse korporacyjne

Interim CFO poukładała zarządzanie finansami polskiego hidden championa wg najwyższych światowych standardów

Polski rodzinny producent wyrobów silikonowych z małej firmy rodzinnej przekształcił się w dużą spółkę aktywną na międzynarodową skalę. Szybki rozwój organizacji w wymiarze operacyjnym przerodził się w dodatkowe wyzwania w innych obszarach. Klient potrzebował zmodernizowania standardów zarządzania finansami. W tym celu podjął współpracę z Ekspertem Redegate, który w charakterze CFO w pełnym wymiarze odpowiadał za transformację w dziedzinie finansów. Wprowadzone zmiany przyczyniły się do jeszcze lepszego planowania płynności w organizacji.

Znajdź Eksperta

wykres Finanse
Pozyskiwanie kapitału

Finanse dla strategicznego rozwoju firmy kosmetycznej. Ekspercka wiedza zapewnia dobre warunki w pozyskiwaniu kapitału.

Polska firma produkująca kosmetyki w ciągu ostatnich lat zdobyła rodzimy rynek. Właściciele świadomi jakości swoich produktów i rosnącego popytu zarówno w Europie Zachodniej jak i na dużym rynku rosyjskim, zdecydowali się na ekspansję za granicę. Taki projekt musiał być wsparty dużą inwestycją powiększającą skalę produkcji finansowaną ze środków zewnętrznych. W celu pozyskania kapitału organizacja podjęła współpracę z Doradcą Redegate, który w ciągu trzech miesięcy projektu prowadził negocjacje z instytucjami finansowymi. Dzięki niemu Klientowi udało się pozyskać fundusze na ekspansję zagraniczną na warunkach prawie 40% lepszych niż oferowane na początku negocjacji.

Znajdź Eksperta

finanse Finanse
Controlling

Insourcing funkcji finansowej dzięki Interim Controling Managerowi

Doradztwo finansowe w wydaniu zewnętrznego eksperta Redegate okazały się idealną receptą dla amerykańskiego giganta w zakresie pasów i systemów transmisyjnych. Nowo powstała i uruchomiona fabryka szybko osiągnęła swoją sprawność operacyjną a dalsze transfery produkcji spowodowały znaczący wzrost skali działalności. Dotychczasowe wsparcie zagranicznego korporacyjnego centrum usług wspólnych nie dawało zarządzającym zakładem produkcyjnym pełnego obrazu kosztów. Budowanie systemu raportowania zostało powierzone doświadczonemu Interim Controling Managerowi, który od podstaw zaprojektował i uruchomił cały system raportowania, zatrudnił i przeszkolił Junior Controllerów i otworzył oczy na obraz finansów.

Znajdź Eksperta

ster Zarządzanie strategiczne
Restrukturyzacja

Międzynarodowy koncern po przejęciu fabryki produkującej systemy przeciwpożarowe wdraża plan restrukturyzacji

Szybkie wyjście na prostą było celem nowego amerykańskiego właściciela, który powołał nowy zarząd i zainwestował w zespół dwóch doświadczonych Ekspertów ds. restrukturyzacji operacyjnej.
Postawione zadania koncentrowały się na: analizie wszystkich obszarów operacyjnych, oszacowaniu potencjałów redukcji personelu, przedstawieniu wszelkich możliwych oszczędności, egzekucji i natychmiastowym wdrożeniu.
Wynikiem działań Ekspertów w trakcie 3-miesięcznego projektu była optymalizacja kosztów zatrudnienia (20% redukcji) powiązana z podniesieniem wydajności produkcji o ponad 15% i efektywności operacyjnej poprzez redukcję kosztów związanych z zakupem materiałów i usług.
Fabryka po restrukturyzacji osiągnęła break-even point a dodatkowe Capacity pozwala generować zyski.

Znajdź Eksperta

ster Zarządzanie strategiczne
Wprowadzenie i Rozwój Marki

Duży gracz na rynku klimatyzatorów wchodzi do Polski. Strategia dostarczona przez Eksperta Redegate

Renomowana azjatycka marka klimatyzatorów przez lata rozważała wejście na polski rynek, mając świadomość jego specyfiki i obecności innych dużych graczy o ugruntowanej pozycji.
Przedstawiciele firmy z europejskiej centrali poszukiwali Eksperta, który przeprowadzi analizę strategiczną pod kątem wprowadzenia marki na rynek, a także przygotuje plan operacyjny przygotowujący launch w Polsce. Ekspert Redegate, który miał za sobą długoletnią pracę dla konkurenta Klienta zdefiniował w ramach projektu nie tylko sam plan wprowadzenia marki, ale poszerzył to też o wybór kategorii produktów, z którą firma miała zainicjować wejście na polski rynek. Dziś produkty Klienta są w TOP 3 najchętniej kupowanych klimatyzatorów w Polsce.

Znajdź Eksperta

ster Zarządzanie strategiczne
Inwestycje / Alokacja zasobów

Lider rynku motoryzacyjnego buduje nową fabrykę w Polsce pod okiem Eksperta Redegate

Uznany niemiecki producent samochodów w ramach ekspansji międzynarodowej podjął decyzję o budowie kolejnej fabryki w Polsce. Budowa fabryki to wielkie wyzwanie zarówno inwestycyjne, ale i organizacyjne. Klient potrzebował doświadczonego Eksperta, który przejmie zarządzanie i koordynację tego projektu. Doradca dostarczony przez Redegate został reprezentantem Klienta wobec dostawców na polskim rynku, był odpowiedzialny za tracking projektu, eskalację opóźnień oraz wdrożenie koniecznych zmian w przebiegu inwestycji. Projekt przebiega zgodnie z planem, a doradca Ekspert Redegate będzie go nadzorował aż do uruchomienia produkcji w 2023 roku.

Znajdź Eksperta

ikona procesor Transformacja Cyfrowa
Inteligentna Fabryka

Nowy wymiar procesów montażu. Doradca Redegate kieruje Transformacją Cyfrową producenta urządzeń AGD.

Dobrze znany w Polsce producent sprzętu gospodarstwa domowego jest świadomy wyzwań i szans związanych z tzw. Czwartą Rewolucją Przemysłową. Zlokalizowany w południowo-zachodniej Polsce zakład został wybrany jako pierwszy w koncernie do wdrożenia nowych technologii cyfrowych w obszarze montażu. Z tego powodu firma rozpoczęła poszukiwania Eksperta Transformacji Cyfrowej. Redegate dostarczył Klientowi Doradcę zajmującego się wdrożeniem systemów cyfrowych dla montażu. Dzięki sprawnie przeprowadzonemu projektowi, który trwał 8 miesięcy, dziś 200 pracowników obszaru montażu nie musi już korzystać z papierowych i zdezaktualizowanych instrukcji pracy. Zastosowany system pozwala pracownikowi w czasie rzeczywistym korzystać z instrukcji równolegle z wykonywaniem samych czynności montażowych. Przyspiesza to ten proces o co najmniej 15%.

Znajdź Eksperta

cyfr Transformacja Cyfrowa
Infrastruktura IT i IoT

Wdrożenie SAP S/4 HANA było wielkim wyzwaniem. Interim project Manager z Redegate z sukcesem przeprowadza Klienta przez trudny proces

Przejście na SAP S/4 HANA jest dla wielu firm bardzo poważnym wyzwaniem. Po wdrożeniu nowego systemu w swojej organizacji Klient mierzył się z ogromnymi problemami: trudności w księgowaniu materiału na wejściu doprowadziły nawet do kolejek tirów z dostawami przy wjeździe do firmy. Doświadczony SAP Project Manager z Redegate wraz z 5-osobowym zespołem w ciągu 6 miesięcy pomógł Klientowi wyjść na prostą. Odpowiednie zmapowanie procesów biznesowych i dobrze przeprowadzona migracja była kluczem do sukcesu. Dziś Klient może w pełni wykorzystywać potencjał nowego rozwiązania.

Znajdź Eksperta

cyfr Transformacja Cyfrowa
Digital Business Models

Ekspert Redegate stworzył nową gałąź biznesu. Dystrybutor narzędzi ma dziś swój internetowy marketplace i zdobywa kolejnych klientów.

Średniej wielkości polski dystrybutor narzędzi budowlanych zauważył, że dalszy rozwój konwencjonalnych kanałów sprzedaży nie ma dla niego przyszłości z powodu rosnącej presji cenowej. Nowym pomysłem firmy było stworzenie internetowego marketplace, w którym klienci będą mogli sprawnie składać zamówienia, a nawet negocjować ceny. Doradca biznesowy w obszarze Cyfryzacji dostarczony przez Redegate wraz z Zarządem spółki opracował filary nowego marketplace’a oraz zdefiniował źródła przychodów w nowym modelu. Inwestycja okazała się strzałem w „dziesiątkę” – w 2022 roku Klient Redegate stał liderem w branży i już myśli o ekspansji na sąsiednie rynki.

Znajdź Eksperta

zasoby ludzkie Zasoby ludzkie
Komunikacja w organizacji

Koncern paliwowy rozwija świadomość zespołu podnosząc kompetencje międzykulturowe!

Po przeanalizowaniu problemów, które pojawiły się podczas ekspansji na nowych rynkach koncern paliwowy zrealizował intensywne szkolenia z kompetencji międzykulturowych wśród managerów.
Główne elementy programu skupiły się na budowaniu świadomości i pokonaniu barier związanych min. z nieznajomością kodu kulturowego, różnic w sferze werbalnej, stereotypami i uprzedzeniami, wyznawanymi wartościami.
Prowadzący projekt konsultant został bardzo pozytywnie oceniony przez pryzmat efektów programu po zakończonej fazie szkoleniowe.
Firma wskazała odczuwalną poprawę jakości współpracy i osiągnięć zespołów międzykulturowych jakie funkcjonują na co dzień w organizacji.

Znajdź Eksperta

zasoby ludzkie Zasoby ludzkie
Zarządzanie projektami

Project Managerowie stawiają ogromną inwestycję przemysłową na Dolnym Śląsku. Zespół dostarczony przez Redegate to aż pięciu Ekspertów zarządzania projektami.

Jeden z największych na świecie producentów systemów ogrzewania mierzy się z wyzwaniem uruchomienia największej fabryki w grupie, która ma obsłużyć dwukrotnie większy popyt niż pierwotnie zakładano. Redegate stworzył dla Klienta zespół pięciu Project Managerów, którzy przez rok zarządzają różnymi obszarami projektu: zarządzanie logistyką, zarządzanie produkcją, zarządzanie magazynem, zarządzanie zakupami, zarządzanie parkiem maszynowym. Eksperci Redegate łączą role Interim Project Managerów oraz Doradców zarządzania operacyjnego. Zespół dostarczony przez Redegate z sukcesem realizuje kolejne etapy projektu.

Znajdź Eksperta

sprzedaż Sales & Marketing
Marketing Strategiczny

Portfolio produktowe pod lupą. Na co postawić, by zwiększyć udziały rynkowe?

Uznany polski producent słodyczy przez lata rozwijał swoje portfolio produktowe coraz bardziej oddalając się od głównej kategorii, która na samym początku działalności zapewniła firmie sukces. Organizacja nie była w stanie z sukcesem rozwijać tak zróznicowanych produktów w ramach family branding. Wiele z nich było po prostu nierentownych. Ekspertka Redegate w ciągu 4 miesięcy przeprowadziła strategiczną analizę portfela produktowego i zdefiniowała obszary potencjalnego wzrostu. Wskazała także produkty, z których nalezy zrezygnować bądź sprzedać. Firma jest w trakcie wdrażania zmian w portfolio, które zakładają ok. 25% redukcji produktów.

Znajdź Eksperta

sprzedaż Sales & Marketing
Marketing Strategiczny

Strategiczne podejście do marketingu. Ekspertka Redegate wprowadza polską markę na brytyjski rynek polską markę napojów.

Polska marka napojów energetycznych i izotonicznych przez lata z sukcesem budowała swoją pozycję w Europie Środkowej i potrafi rywalizować w tym regionie z najbardziej rozpoznawalnymi brandami w branży na świecie. Ambicją właścicieli firmy było wejście na rynek brytyjski – trudny do zdobycia po Brexicie. W tandemie wraz z doradcą biznesowym ds. rozwoju kanałów sprzedaży, Ekspertka Redegate opracowała strategię marketingową dla rozwoju marki na nowym rynku. W ramach projektu, który trwał 5 miesięcy oraz dzięki gruntownej analizie profilu persony klienckiej, firma może działać wg dokładnie zbudowanego planu uruchamiając kolejne inicjatywy marketingowe. Z perspektywy czasu doradztwo marketingowe Ekspertki Redegate okazało się kluczowe dla sukcesu na nowym rynku, co podkreślają sami właściciele marki.

Znajdź Eksperta

logo redegate
Design: PROFORMAT

Kontakt

GAP GROUP sp. z.o.o.

ul. Inżynierska, nr 39, lok. 206
53-228 Wrocław

KRS: 0000860301;
REGON: 387044670,
NIP: 8943158670